.

 

.

Profil a reference

Tanec se v posledních letech stal nedílnou součástí mého života a dalo by se říci ... tančím, tedy jsem :-)

Miluji tanec ve všech podobách a formách a považuji ho za relaxaci i dobíječku energie. Jiný je tanec, který si tančím doma sama pro sebe, jiný je ten,  který předávám dál na kurzech kamarádkám a jiný je pak tanec na pódiu pro lidi. 

 

Jedno mají však společné ... snažím se tančit tělem, srdcem i duší. 

 

Orientálnímu tanci se věnuji od roku 2002. Základům jsem se učila v Centru Tance. Později jsem začala navštěvovat specializované semináře a kurzy i jiných tanečních škol. V současné době je mým vzorem a tanečními lektorkami zejména tanečnice - Eglal, Káťa Krejčová, Karolína Idrisová, Dana Minaříková Sahar a Shereen. Ze zahraničních lektorů mi nejvíce v posledních letech zaujala Marta Korzun, Mercedes Nieto, Beata a Horacio Cifuentes, Khaled Mahmoud, Serkan Tutar, Mohamed Shahin, Ashraf a Mohamed Hassan.

Z tanečních stylů mám nejraději živý moderní styl Raqs Sharqi, show belly dance (tanec s křídly Isis, hedvábnými vějíři, závoji, atd.), tango arabe či gypsy orient. Kromě orientu se zabývám cikánskými tanci, historickými tanci a flamencem.

Mimo vlastního vzdělávání se od roku 2006 aktivně věnuji výuce tance, a tak radost, kterou tanec přináší, se snažím předávat svým žačkám na rozličných kurzech a seminářích. 

Jsem také členkou skupiny historického a scénického šermu Artscénie a dále zakladatelkou a vedoucí členkou tanečního uskupení Cekirdek, pro kterou vytvářím většinu tanečních choreografií a s touto skupinou nabízím divákům působivou podívanou, ať již ve formě sólových tanců nebo v podobě skupinových scénických představení s tancem a ohněm.

V roce 2012 jsem se také stala členkou sdružení Orient Art Club a zapojila se do tanečního projektu s Mohamedem Hassanem.

 

Taneční soutěže v roce 2012:

- 1. místo na Mistrovství České Republiky 2012 (kategorie duo - klasický orientální styl)

- 1. místo na Mistrovství České Republiky 2012 (kategorie duo - show belly dance)

- 3. místo na Mistrovství České Republiky 2012 (kategorie sólo - show belly dance)

- 4. místo na Mistrovství České Republiky 2012 (kategorie sólo - klasický orientální styl)


Mimo tyto soutěže pravidelně vystupuji na nejrůznějších tanečních festivalech a akcích pořádaných nejen v České republice (například Květnový festival, festival Lets dance a další.)